środa, 7 marca 2018

Perscy konni łucznicy/ Persian horse archers

Armie wczesnoperskie stosowały typowo wschodnie sposoby walki opierając się na sile jazdy oraz łucznictwie. W Persji, a także w Medii hodowano małe, lecz wytrzymałe konie idealne dla lekkiej jazdy.
Early persian were using typically eastern tactics based on cavalry and archery In Persia and Media small but resilent horses were bred. They were ideal for the light horse.

Persowie wiele bitew, w tym również z Grekami jońskimi, wygrywali poprzez oskrzydlenie przeciwnika i uderzenie na jego flanki. W tym pomagała między innymi ruchliwa i wyszkolona lekka jazda.
During many battles, including ones against the Ionian Greekst, POersians were winning due to outflanking the enemy and attacking his flanks. Fast and well prepared light horse were an important element of these maneouvers.

Figurki Forged in Battle z ich pierwszego kickstartera - War and Empire.
Figures Forged in Battle 15mm from their first kickstarter - War and Empire.

4 komentarze:

Phil pisze...

A colorful and great job for this famous unit!

gervaz pisze...

Super oddział! Najlepsze są te konie; wyjątkowo dokładnie odlane. Po rumakach do OiM mam troszkę niechęć do 15 mm koników.

Cisza pisze...

Koniki mają naprawdę ładne i solidne, nie łamiące się, co w OiM niestety jest sporym problemem. Trzymają też rozmiar. Widać, że to konie starożytne, mniejsze od tych, z którymi mamy dziś do czynienia.

apartamenty wroclaw pisze...

Bardzo dobre ten blog jest prowadzony według mnie.