poniedziałek, 23 sierpnia 2010

Technikale 3mm/ Technicals in 3mm

Pozostaję pod wpływem fascynacji technikalami. W dobie obecnych oszczędnosci w polskiej armii może jest to rozwiązanie - nakazać zawodowym żołnierzom kupowanie pikapów jako prywatnych samochodów, a na czas ćwiczeń uzbrajanie ich w różnorodną broń :) .
I,m still fascinated by technicals. Maybe they are the solution to cut budget of the Polish Army - professional soldiers just have to be forced to buy pick-ups and during training these cars can be armed with various weapons :).


W weekend siadłem do pracy nad kolejnymi technikalami w skali 3mm. Oto efekt, z którego wprawdzie nie jestem do końca zadowolony, ale dopiero wprawiam się w tej skali.

During the weekend I continued work with 3mm technicals. It's the effect with which I,m not fully satisfied, but I'm only training with this scale.


W zestawie Oddziału Ósmego znajduja się dwa rodzaje technikali. Powyżej jeepy z działkami bezodrzutowymi.

In"technicals" set made by Oddział Ósmy there are two kinds of models. Above you can see jeeps with recoilless rifles.

To standardowe technikale z KMami. Byćmoże w dalszej perspektywie złożę sobie w 3mm armię jakiegoś afrykańskiego watażki do Cold War Commandera, ale to już długofalowe plany.


These are standard MG technicals. Maybe in future I will make army of some African warlord in 2mm for Cold war commander but these are still distant plans.3 komentarze:

Yori pisze...

Technikale palce lizać!

Fenris pisze...

Ale maluchy :D Z tego co patrzyłem to GHQ ma też modele z podobnego klimatu ale w nieco większej skali :) Może na nie bym się skusił, bo klimat mnie kręci od dawien dawna, a czasu brak zawsze na zakup, malowanie i granie.

Świetna robota!

Cisza pisze...

GHQ to modele 6mm. Polecam zdecydowanie. Wykonane tak, że po powiększeniu nawet w 15mm nie byłoby się czego wstydzić, a lepsze nawet od niektórych 20mm. W zakładce Cold war Commander znajdziesz na moim blogu też modele GHQ.