niedziela, 20 listopada 2016

Pikinierzy z Bazylei/ Pikemen from Basel


Bazylea to jedno z ważniejszych miast konfederacji szwajcarskiej. W czasach Wojen Włoskich dostarczała najemników walczącym armiom. Ponieważ formacje Szwajcarów składały się z ludzi z kilku kantonów, zdecydowałem, że po Bernie i Uri, trzecią grupę będą stanowić pikinierzy z Bazylei.

Basel is one of the most important citis of the Swiss confederacy. During the Italian Wars it was supplying fighting armies with mercenaries. Because Swiss formations were composed of men from various cantons, after Berne and Uri, third group will be composed of pikemen from Basel.

3 komentarze:

Michal Kucharski DwarfCrypt pisze...

Witam, i od razu zapytam, gdyż podobny okres malujemy tylko skala inna:) Czy Szwajcarzy pikinierzy akurat z wojen Burgundzkich kilkadziesiąt lat wcześniej używali puklerzy??

Cisza pisze...

W czasie Wojen Włoskich nie używali na pewno, nie sądzę aby wcześniej było inaczej. Puklerze raczej by zawadzały niż pomagały przy stosowanym manewrze ataku głębokimi kolumnami czy długich przemarszach.

Michal Kucharski DwarfCrypt pisze...

Dziękuję, bo tak własnie patrze, że Perry dodali do swoich figurek takowe, a nie wiem czy angielscy, burgundzcy pikinierzy az tak się różnili:)
Niemniej jednak w nastepnym oddziale nie bede juz dodawał:0