środa, 28 marca 2012

Mały dodatek/ Small addition


Znowu landsknechci (obsesja czy co?). Wróciłem do tego projektu i dorobiłem jeszcze dwa znaczniki dezorganizacji oddziału, z które będą służyli figurki rannych najemników.

W czasie ataku landsknechci nie zwracali uwagi na straty. Ranni, jeśli nie zostali rozdeptani przez kolejne rzędy w formacji byli pozostawiani na polu walki.

Nie oznacza to, że landsknechci nie dbali o swoje interesy. Często domagali się wypłacenia żołdu przed bitwą, aby dowódcy nie mieli pokusy aby rzucać ich do działań w których poniosą zbyt duże straty.


Landsknechts again (obsession or what?). I've came back to this project and added two disorganisation markers - figures of wounded mercenaries.

During the attack landsknechts disregarded their loses. Wounded if they weren't trampled by the formation wre left on the battlefield.

That doesn't mean that landsknechts didn't mind about their safety. They often demanded payment before the battle so that commanders wouldn't be tempted to use them for too dangerous tasks to cause severe loses.

Brak komentarzy: