poniedziałek, 18 kwietnia 2011

Su-22

Pozostaję przy tematyce współczesnej, a to za sprawą wyprzedaży w Wargamerze na której udało mi się zdobyć trochę modeli Oddziału Ósmego w skali 1/600. Wśród nich był blister Su-22, za które od razu po powrocie do domu się zabrałem.

Su-22 to samolot szturmowy używany od roku 1983 w Wojsku Polskim. Jest eksportową wersją radzieckiego Su-17. Oprócz Polski jest jeszcze używany przez państwa Syrię, Libię, Jemen, Wietnam i Angolę.

Polska posiada obecnie około 40 Su-22 będących na wyposażeniu dwóch eskadr. Model wykonałem w najnowszej wersji kamuflażu.

I continue with modern project because I happened to visit local wargames shop and encountered sale. I bought some models including those by Oddzial Osmy. Blister of Su-22 was among my purchase and right after coming back I started to work on it.

Su-22 is an export version of Su-17 made in the USSR. Since 1983 this attack aircraft is used by the Polish Airforce. Apart from Poland it is also still used by Syria, Libya, Yemen, Vietnam and Angola.

Nowadays Poland has about 40 Su-22 aircraft in two squadrons. Model is painted with the most modern camouflage.

3 komentarze:

Anonimowy pisze...

Ten samolot powstał w latach osiemdziesiątych.

Cisza pisze...

W końcu lat 70. Rzeczywiście zaszła pomyłka w roku 1974 Polska zaczęła używać nie Su-22, ale Su-20, czyli wcześniejszej wersji.

kamill pisze...

Swego czasu złożyłem kompletnego army lista dla Polaków spisując to, co było na forach wargamera i uzupełniając własną produkcją - jeśli masz coś podobnego to chętnie bym porównał.