środa, 30 lipca 2014

Etruski centurion/ Etruscan Centurion


Kolejna figurka 28mm stanowiąca dodatek do magazynu Ancient Warfare - Etruski centurion z IV wieku przed naszą erą. Uzbrojony w grecki miecz - macharia i wyposażony w hełm z grzebieniem (oznaka rangi zapożyczona prawdopodobnie od Greków. Ma również pikowaną zbroję z materiału.

Next 28mm figure added to "Ancient Warfare" magazine - Etruscan Centurion from 4th Century BC. Armed with Greek Macharia sword and having a helmet with a crest (this sign of rank was probably also the Greek idea). He has a quilted armour from fabric.

Niestety musiałem nieco ratować tę figurkę. Metaliczna farba Vallejo weszła w dziwną reakcję z Anti-shine The Army Painter i zrobiła się biała - trzeba ją było usunąć i położyć na nowo. Udało się, ale nie do końca jestem zadowolony z efektu.

Unfortunately I had to save this figure a bit. Metallic Vallejo paint made a strange reaction with The Army Painter anti-shine - it has become white. I had to scrap the outer layer and lay it again. I managed to do this but are not entirely content with the result.

Brak komentarzy: