wtorek, 29 czerwca 2010

Milicjanci z SKSem i Degitariewem/ Militiamen with SKS and Degytarev


Ponownie Liban. Dwóch kolejnych milicjantów LFWP/OWP.

Jeden uzbrojony w radziecki rkm Degitariewa, a drugi w nietypową dla konfliktu w Libanie broń - karabin Simonowa (SKS).

Pomimo że stosunkowo rzadki jednak SKS był używany bojowo podczas wojny domowej w Libanie. O ile inne rodzaje broni były używane przez wszystkie frakcje, o tyle w SKSy (lub ich chińskie kopie) wyposażeni byli jedynie bojowcy OWP i związanych z nią milicji palestyńskich.

Lebanon Again. Two PLO/PFLP militiamen - one armed with Degytarev RPD and the other with SKS Simonov rifle.

Despite being relatively rare SKS rifle (or its Chinese copy) was used during Lebanese civil war. Contrary to other guns that were used by all fighting groups, SKS was used only by the PLO fighter and other Palestinian militias.

Figurki to konwersja partyzantów Vietcongu z zestawu ESCI (będącego znakomitą bazą dla różnych konwersji). Według mnie figurki te, pomimo że starsze, o wiele lepiej niz zestawy Caesar'a odwzrodowują kształt i wielkość broni.

Figures are conversions from ESCI Vietcong set (a great base for modern conversions). I think that despite being older for example weapon sizes and sculpt are much more realistic than in Caesar sets.

Teraz tydzień urlopu i zabieram sie za kolejna drużynę, albo UAZa z działkiem bezodrzutowym lub KMem.

Now one week of free time and I will start making another group or UAZ jeep with recoilless gun or MG.

6 komentarzy:

Inkub pisze...

Caesar ma beznadziejnie odwzorowana bron. Na blogu pisalem, ze faceci maja jakas wersje M249, ale obejrzalem dokladniej te figurki przy okazji malowania kolejnych i to jest jednak M4 - tyle ze nieproporcjonalny i z dodanymi i ujetymi niektorymi elemantami. I ile pozy Caseara sa fajne, to bron jest naprawde kiepska. Popatrzylem tez na wypraski zolnierzy amerykanskich wspolczesnych Escii i Revella i tam bron jest znacznie lepiej zrobiona.

Cisza pisze...

AK-47 też mają zdecydowanie za małe, z za krótką lufą i dziwnie rozwiązanym przednim chwytem. Karabiny są też zdecydowanie zbyt cienkie. Widać zresztą porównanie na zdjęciach na których są figurki Caesara i konwersje ESCI. W miarę dobrze jest natomiast odwzorowany RPG.

czaki pisze...

Po raz kolejny świetne figurki, tylko te twarze na tych zdjęciach nie takie jakieś. A tak poza tym ok :)

Cisza pisze...

Wina oświetlenia. Ciągle próbuję i jakoś nie mogę dobrać oświetlenia na którym twarze by wychodziły realistycznie. Te fotki z konieczności były wykonywane przy sztucznym oświetleniu

Marcin Koszuta pisze...

Świetne konwersje, dopiero po doczytaniu skapnąłem się, że to wietkong.
Szkoda tylko, że Degtariew to nie talerzowe PD ;)

Fenris pisze...

Przyznam szczerze że co raz bardziej ciekawi mnie ten AA. Czy mógłbyś pokusić się o machnięcie jakiegoś raportu bitewnego i/lub krótkiej recenzji samego systemu?

Pozdrawiam!