środa, 9 czerwca 2010

Opalanie się i "promocja komunizmu"/ Sunbathing and "promotion of communism"

Dotarły do mnie komentarze, że przedstawiani ostatnio Syryjczycy mieli zbyt bladą skórę. Przyznaję komentarze były jak najbardziej trafne. Sięgnąłem wiec po akryle i poeksperymentowałem z odcieniem skóry. Opaleni Syryjczycy wyglądaja według mnie o wiele lepiej.

Teraz na mój warsztat trafią bojowcy milicji LFWP stanowiacy podstawę przygotowywanej przezem mnie grupy bojowej.

I've heard comments sayig that my Syrians had too pale skin tone. I agree that these comments were right, so I took some acrylic paints and made them look more sunbathed. Now I think they look much better.

Now I'm planning to paint PFLP militiamen being core troops of battlegroup that I'm preparing.


Na koniec jeszcze dedykacja dla "inteligentnych" prawodawców, którzy doprowadzili do wprowadzenia w Polsce prawa, o zakazie prezentowania "symboliki komunistycznej". Dosłowna interpretacja ich absurdu moze prowadzić do tego, że kłopoty bedą mieli wargamerzy czy modelarze zajmujacy sie tematem takim jak II Wojna Światowa, czy jak w moim przypadku Rewolucja Hiszpańska czy Wojna Domowa w Libanie

Prawodawcom dedykuję jak najbardziej komunistyczny symbol - logo LFWP, który z pełną świadomoscia tu prezentuję.

I would also like to make a dedication to "intelligent" lawmakers that introduced ban on "communist symbols". If we interpret their law directly wargamers and modelers interested in Second World War or as in my case Spanish Revolution and Lebanese Civil War, may have problems for "promoting communist symbols".

I dedicate to lawmakers this communist symbol - logo of the PFLP which I fully consciously present here.

3 komentarze:

Yori pisze...

Opaleni - lepsi! O co chodzi z tą ustawą? To oznacza, że nie mogę namalować na skrzydłach samolotu czerwonej gwiazdy? Lub nakleić na wieżyczce czołgu godła z sierpem i młotem? A co z napisami tj "Za Stalina!" itp.?

Cisza pisze...

Bałwany z parlamentu uchwaliły "zakaz rozpowszechniania treści lub nośników o symbolice komunistycznej" nie podając o co chodzi i nie dając nawet definicji, więc teoretycznie również to może podpadać pod paragraf :) Mam nadzieję na rozsądek Trybunału Konstytucyjnego.

Yori pisze...

Ciekawe jak interpretować symbole PRL, np. Orła Piastowskiego? Jak odróżnić socjalizm od komunizmu?

Mam wrażenie, że będzie to martwy przepis...