poniedziałek, 21 lutego 2011

Kapadocja - jeszcze trzy do końca/ Kappadokia - three more to go

Do ukończenia armii kapadockiej do DBA (II/14) pozostały mi jeszcze trzy elementy kawalerii, a to za sprawą ukończenia podczas weekendu jednego oddziału lekkiej jazdy.

Przy okazji wykonywania podstawki do tego elementu skorzystałem z materiału poleconego na blogu Yori'ego czyli specjalnie przygotowanych kępek wysokiej trawy. Ten produkt firmy Fredericus Rex składa się z elementów naklejonych na specjalne paski. Wystarczy kropla kleju i umieszczenie ich na podstawce aby uzyskać bardzo realistyczny efekt.

Trawa ta ma tylko jedną, ale za to znaczącą wadę - cenę. Niestety wargaming nie należy do tanich hobby. Może czas zacząć się domagać podwyżki pensji?

I have only three elements to go to finish three cavalry elements for my DBA Kappadokian army (II/14). During weekend I've painted one stand of light horse.

When finishing this stand I've used product that I saw on Yori's blog
- specially prepared high grass. This product of Fredericus Rex company is made of elements placed on special stripes. All you have to do is to glue them to the stand to get a very realistic effect.

This grass has only one but important drawback - price. Unfortunately wargaming is not among cheapest hobbies. Maybe it's high time to demand salary rise?

Brak komentarzy: