wtorek, 30 grudnia 2014

Plany na rok 2015/ Plans for 2015

W roku 2015 chciałbym rozwinąć blog między innymi o robione przynajmniej raz w miesiącu recenzje figurek, a być może również książek.
In 2015 I would like to develop my blog and present i.a. once a month a figure review and maybe also some books.

Jeśli będzie taka możliwość chciałbym również częściej grać i prezentować raporty bitewne, mam nadzieję, że przynajmniej jeden miesięcznie.
If possible I will more often play and present battle reports, I hope also at least once a month.

W roku 2015 na pewno dokończę już niemal gotową armię chłopską z Wojny Chłopskiej w Niemczech oraz oddziały brakujące do ukończenia wojsk Ligi Szwabskiej (nie ma ich wiele), więc zapewne uda się rozegrać jakieś rocznicowe bitwy. Jeśli chodzi o systemy, to nadal będę się trzymał Field of Glory, a także Impetusa, choć nie wykluczam eksperymentów z innymi.
In 2015 I will surely finish my Peasant War in Germany army and units I need to complete Swabian League forces (not many of tchem) so probably I will be able to play some anniversary battles.
Concerning systems I will stick to Field of Glory and Impetus but I also think about experiment with others.


Nie wykluczam też przygotowania szwedzkiego podjazdu do Ogniem i Mieczem.
It may be possible that I will finisz my Swedish forces for by Fire and Sword system.

Poza tym ma nadzieję, że uda mi się wreszcie pograć trochę w SAGĘ. Jeśli ktoś z Warszawy lub okolicy jest zainteresowany to proszę o kontakt.
I also would like to play SAGA so if there's someone from Warsaw who is interested, please contact me.Będę też przygotowywał kolejne oddziały do grania w Chain of Command oraz Force on Force, a jeśli znajdą się chętni również a World Aflame. Konflikty, które mam zamiar rozgrywać to Powstania Śląskie oraz Wojna Domowa w Hiszpanii. Do obu przygotuję jednostki obu stron.
I will also be preparing units for Chain of Command, Force on Force and if there will be players a World Aflame. I'm planning to play Silesian Uprisings and Spanish Civil War. I'll be preparing units for both sides.

Większą uwagę będę chciał skupić na tworzeniu elementów scenerii. Mam kilka projektów, które będą wymagały nieco majsterkowania, ale jeśli się udadzą, to ich efektem będą bardzo ciekawe konstrukcje wzbogacające pola bitew.
I'd like to focus attention to elements of scenery. I have several projects that will require some work but if I succeed they will produce some interesting constructions and elements of the battlefield.

3 komentarze:

psborsuk pisze...

Szczególnie chętnie przeczytam recenzje książek, zwłaszcza historycznych. Sam coś tam opisuję, jednak są to raczej ogólne przemyślenia, niż profesjonalne recenzje.
Recenzje figurek również chętnie przeczytam.
Pozdrawiam

Marcin Sowa pisze...

Cześć, wszedłbym w Powstania Śląskie, choć nic do tego nie mam. Czy to skala 15 mm? Gdzie do tego można dostać figurki, bo jak rozumiem to raczej skirmish i nie będzie potrzeba ich wiele.
Może zamiast Sagi, która dla mnie trochę jest byt mało "figurkowa" może Lion Rampart? Do tego mam prawie ukończoną małą armię Normanów (4 punkty), kolejne 2 punkty "sagowe" w przygotowaniu. Dodatkowo w przygotoaniu troche Arabów.

pozdrwiam z Nowym Rokiem
sowabud - Marcin
http://tuzzelvassal.blogspot.hu/

Cisza pisze...

Powstania Śląskie robię na figurkach Peter Pig'a 15mm (jestem w ogóle ich fanem). Co do Lion Rampannt - nie wykluczam.