poniedziałek, 4 stycznia 2016

Scytyjska piechota/ Scythian infantry
Podstawki do ostatniego oddziału piechoty w armii scytyjskiej. Tym razem wojownicy z tarczami i włóczniami, na potrzeby gry nazwani średnią piechotą.
Oni również wywodzili się z najbiedniejszych grup scytyjskiego społeczeństwa, ale przede wszystkim z ludności osiadłej należącej do ludów podporządkowanej. Często plemiona te miały własne grody i całkiem spore osady. To pozwalało z kolei na wystawianie w momencie zagrożenia nawet sporych zastępów zbrojnych. Nie wiemy do końca jak oni walczyli, ale zapewne podobnie do na przykład Traków, wykorzystując możliwość manewrowania w trudnym terenie, tam, gdzie nie mogła walczyć jazda. Pewnie byli wykorzystywani również do zadań takich jak ochrona obozu, czy wozów w trakcie marszu.

Satnds of the last infantry unit of the Scythian army. This time warriors with spears and shields in FOG called medium foot.
They were also coming from the poorest group of Scythians but chiefly from settled subject peoples. Often these tribes had their burgs and quite big settlements. This enabled them, when in danger, to field a substantial forces. We do not know exactly how they fought but similarly as for example Thracians they probably used advantages of difficult terrain here horsemen were unable to fight. Probably they were also used for defending camps and carriages during transport.


Figurki, podobnie jak poprzednie - Forged in Battle 15mm.
Figures, as previous ones - Forged in Battle 15mm.1 komentarz:

Phil pisze...

Great looking infantry!